Egyéb 

Pásztor Bálint szerint rémhíreket terjeszt a Magyar Szó

pasztor-balint-remhirA Magyar Szó január nyolcadikán Ezer euró vagy börtön című írásában számolt be arról, hogy drákói szigorral csapnak le ezentúl a rend őrei a közlekedési szabálysértőkre. 

Az egyetlen délvidéki magyar nyelvű napilapunk információi szerint ezer eurós büntetésre számíthatnak azok, aki nem kapcsolja fel az autó lámpáját, akik lakott területen belül 50 helyett 80-ra gyorsítanak vagy aki 1,2 ezrelékes alkohol fogyasztással ül a volán mögé.

A Magyar Szó cikke a közösségi hálón futótűzszerűen terjedt, jogos felháborodást keltve az olvasókban, csak a lap Facebook oldaláról több mint 250-en osztották meg, több százan like-olták és dühösen kommentálták a beszámolót, amelyet több mint tízezren olvastak el. 
 
Azonban a jelek szerint a nagy múltú lap cikke valójában nem igaz, és csak a lakosság kedélyeinek felkorbácsolására alkalmas rémhír – legalábbis ezt állítja Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség parlamenti frakciójának vezetője.
 
Az ifjabb Pásztor szintén a közösségi portálon írt erről, megfogalmazása szerint az utóbbi napokban olyan cikkek és rémhírek keltek szárnyra, hogy az „új” közlekedésbiztonsági törvény miatt 1000 eurós pénzbüntetésekre számíthatnak a polgárok. A Parlament nem fogadott el ilyen törvényt, nincsenek ilyen drákói büntetések.
 
pasztor-junior-kommentar
 
Vezessenek óvatosan – zárja sorait a VMSZ köztársasági képviselője, akinek sajnos családon belül is van tapasztalata a közlekedési szerencsétlenségek terén, hiszen édesapja Pásztor István korábban közúti balesetet szenvedett, melynek során a vele ütköző személygépkocsi vezetője a helyszínen életét vesztette. Az emberi áldozatot követelő balesetért Pásztort végül felfüggesztették. 

 
Mikor (nem) hazudik a Magyar Szó? 
 
Amennyiben lehet hinni a VMSZ-es politikus szavainak, akkor a Magyar Szó további hitelessége is megkérdőjelezhető az igaztalan hírek terjesztése után. Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a Magyar Szó Taggyűlési Jogokat Gyakorló Testülete is szó nélkül hagyta a rémhírterjesztést. Az Újhelyi Lukács által vezetett TJGYT tagja többek között Fremond Árpád, parlamenti képviselő is, aki a Pásztor Bálint által irányított frakció tagja.
 
A Taggyűlési Jogokat Gyakorló Testület azért is fontos szerve a lapnak, mert a Magyar Szó munkaközösségének csupán a testületen keresztül van beleszólása a főszerkesztő megválasztásába, így az MNT jóváhagyásával a TJGYT dönt a főszerkesztő és az igazgató kinevezéséről.
 
Hogy miért nem jó ötlet szakmailag felkészületlen pártpolitikusokat médiaházak irányító testületeibe ültetni, azt az is mutatja, hogy Fremond maga is megosztotta Pásztor közleményét, majd pedig értetlenkedik azon, hogy az általa is irányított lap honnan szed ilyen információkat: 
 
frem-kom-01
A Magyar Szó TJGYT tag sem érti
 
A mintegy 180 főt foglalkoztató Magyar Szó máig meghatározó médiaterméknek számít a délvidéki magyarság körében, akik ha másért nem is, de megszokásból megvásárolják azt, azonban a hitelvesztést jól mutatja, hogy még a társalapító MNT előtt is titkolják az eladott lapszámot
 
A lap szavahihetőségét gyengíti az is, hogy korábban több szakmai szervezet is erősen pártbefolyásoltság alatt állónak nyilvánította, így például a Vajdasági Újságírók Független Egyesülete és az Újvidéki Újságíró Iskola értékelése is. Azonban, ha már a kisebbségi kormánypárt egyik vezető politikusa is rémhírkeltőnek minősíti őket, akkor felvetődik a kérdés, hogy vajon mit szabad elhinni Varjú Márta lapjának és mit nem?
 
R. P. 
 

  

Hasonló bejegyzések