Marlene Dietrich: Egy délvidéki művésznő kiállítása Kelebián
Csütörtökön este nyílt meg a szakrális szimbólumok világát bemutató iparművészeti kiállítás Kelebián, a szerb-magyar határátkelő tőszömszédságában. A budapesti Ars Sacra Fesztivál keretében sorra kerülő eseményen a legtöbb szabadkai polgár számára ismert német származású, de szívében mélyen magyar érzésű helyi képzőművésznő, Marlene Dietrich alkotásait tekinthetik meg az érdeklődők.
Színhely a Márton Áron közösségi terem (a plébánia épületének folytatásában) ahol különféle előadásokat és koncerteket is szerveznek a művelődni vágyók számára. A kiállítást Korhecz Papp Zsuzsanna festő és Paskó Csaba kelebiai plébános nyitották meg, akik elismerően szóltak a művésznő munkájáról, és bátorították őt a folytatást illetően. Marlene Dietrich az első, aki ezen a helyszínen kiállíthatta szemet gyönyörködtető műveit.
A magyar hagyományt idéző, nemezeléssel készült képeken a kereszt, az Életfa, a szív és a tulipán jelképei is megjelennek. Ezek a képek ún. inverz technikával születtek, a hozzávaló alapanyagot a művésznő a saját maga által nevelt birkák gyapjújából (amit ő maga mosott és festett) illetve latin-amerikai és ausztrál merino gyapjúból biztosította.
Képeit a helyi képzőművészekre nem jellemző aranytűzéssel és kézi hímzéssel gazdagította, emellett angol es egyéb egzotikus selyem rostszálakat is használt.
A szabadkai Marlene Dietrich sokoldalú művész, aki korábban babakészítéssel is foglalkozott, ezekkel többek között a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának előadásain is szerepelt (így például Ibsen Nórájában). A babákkal anyaországi kiállításokon is részt vett, ily módon is fémjelezve a délvidéki képzőművészek munkásságát. Végül, de korántsem utolsósorban rendezvények dekorációs elemeinek elkészítésével is foglalkozik.