Pikáns és kínos tények a házelnök dicstelen közelmúltjáról
„Vitya” és „Petya” emlékezetes szerbiai vendégszereplésein kívül Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke és a Fidesz nagyágyúja is meghitt kapcsolatot alakított ki a zömében ex-csetnikekből álló szerb kormánnyal, vagyis konkrétan a kolléganőjével, Maja Gojkovićtyal, a szerb parlament elnökével.
Gojkovićot radikális korában „četnikušának” (szabad fordításban: „nőstény csetniknek”) nevezték el a társai, mert fanatikusan képviselte Šešeljék nagyszerb ideológiáját. A vajda jobbkezének tartották.
Kövért azonban ez a tény cseppet sem zavarja. Erről tanúskodik a 2015. november 20-án tett nyilatkozata, miszerint „a migrációs politikát figyelembe véve különösen fontos, hogy egyetértés jött létre a két állam között. E téren ugyanis Magyarország és Szerbia érdekei az elmúlt hónapokban nem estek teljesen egybe, más országok példájával ellentétben azonban képesek voltak ebben az ügyben is egymás kölcsönös tiszteletére és megértésére, és az együttműködés fenntartására”. Ezt jelentette ki tehát K. L., aki ezért köszönetet mondott a szerb parlament elnökének és a szerb kormánynak egyaránt.
Maja Gojković szintén „a két ország kiemelkedően jó kapcsolatait” emelte ki. Mint mondta, a találkozón megállapították: „a kettejük közötti gyakori találkozók is hozzájárultak ahhoz, hogy ezek a kiváló államközi kapcsolatok létrejöjjenek.” (Mármint Maja és László közötti gyakori találkozók.)
Egyébként Kövér életében a 2005-ös sem volt egy brilliáns év. Elárulta ugyanis: a Fidesz eredetileg nem akarta lehetővé tenni, hogy a külhoni magyarság hozzájusson a neki járó magyar állampolgársághoz. (Erre csakis azért kerülhetett sor, mert a Fidesz félt a hazafias Jobbik előretőrésétől – K. P. megj.).
2005. július 15-én a zentai VI. Nyári Ifjúsági Játékok keretében „Az Európai Unión belül és kívül” címmel lakossági találkozóra hívták Duray Miklóst, Kovács Miklóst, Tőkés Lászlót, Kövér Lászlót, Kasza Józsefet és Ágoston Andrást. Itt Kövér felelőtlen, eleve bukásra ítélt és semmilyen hasznot nem hozó kezdeményezésnek mondta a népszavazást (a 2004-es decemberit).
Kifejtette azt is, hogy a Fidesz bele lett kényszerítve az eseményekbe. Úgy kellet neki a népszavazás, mint púp a hátára, mondta. Erdélyben azt is elárulta, hogy csak azért támogatták az „igent”, mert belátták, hogy a „nemet” nehéz lenne megmagyarázni a szimpatizánsaiknak.
Kövér távolabbi múltja sem minősíthető fényesnek, hiszen a rendszerváltás előtt a Magyar Szocialista Munkáspárt lelkes tagja, sőt, az MSZMP Központi Bizottságához tartozó társadalompolitikai intézet munkatársa, és a Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsának alelnöke is volt. A másik alelnök posztját Gyurcsány Ferenc töltötte be!