Európában a szerbiai társadalom a legmegosztottabb és a bérek szempontjából a legegyenlőtlenebb
A BBC brit közszolgálati műsorszolgáltató felmérése szerint Szerbia a legmegosztottabb ország Európában, a polgárok 93 százalék vagy nagyon vagy eléggé töredezettnek látja a szerbiai társadalmat.
A felmérést tizenegy európai országban végezték: Belgiumban, Franciaországban, Németországban, Magyarországon, Olaszországban, Lengyelországban, Oroszországban, Spanyolországban, Svédországban, Szerbiában és és az Egyesült Királyságban.
Szerbia az európai országok jövedelmi egyenlőtlenségeinek rekordere, amint azt a tavalyi GNI-egyenlőtlenségi index is kimutatta. A népesség egynegyede Szerbiában a szegénységi küszöb alatt él, míg a leggazdagabb 20 százalék 10-szer többet keres, mint a legszegényebbek egyötöde. Az Európai Unióban ez az arány öt-egyre oszlik meg.
Ugyanezen felmérés szerint a magyar társadalom a harmadik helyen áll a megosztottság szempontjából, amit kétségtelenül a legnagyobb anyaországi kormánypárt a „Ki nem helyesli minden lépésünket, az Sorossal van Magyarország és Európa ellen“ ostoba retorikájával eredményezett.