Térkép: Ezekből az európai országokból menekülnek legtöbben külföldre dolgozni
A legnagyobb elvándorlás Boszniában tapasztalható, ahol az ország 1,6 millió lakosa határozott a távozás mellett, ez pedig a teljes lakosságnak a 43.3 százaléka, amely öt százalékkal előzi meg az albániai elvádolási arányokat is.
Szerbia és Magyarország nincs a TOP 10-ben, de mi a helyzet Délvidékkel?
Meglepetés, hogy a leginkább kivándorlásra hajlamos európai országok „TOP 10-es listájába” nem került be sem Szerbia sem pedig Magyarország. Szerbia esetében az egyesült nemzetek adatai szerint mintegy 10.9 százalékos a kivándorlás, még az anyaország esetében ez a szám 6.0 százalékos a teljes lakosságra lebontva.
A boszniaiak legnagyobb része Horvátországba költözött, míg a Szerbiaiak körében Ausztria a legnépszerűbb célpont, eközben a Montenegróiak leggyakrabban Szerbiába költöznek át.
Mivel az ENSZ a származási országok és nem az etnikai hovatartozás alapján végezte el a kutatást, így abból nem derül ki, hogy a délvidéki magyarság körében mekkora, vagy a szerbekhez képest mennyivel nagyobb a kivándorlás aránya. Azonban a magyar állampolgárság és útlevél adta lehetőségekkel sokan éltek, így néhány esztendő alatt délvidéki magyarok tömegei hagyták el a szülőföldjüket, hogy a biztos megélhetés érdekében külföldön vállaljanak munkát.
Legmagasabb kivándorlási arányok:
Bosznia-Hercegovina – 43.3 százalék
Albánia – 38.8 százalék
Macedónia – 24.8 százalék
Portugália – 22.3 százalék
Montenegró – 22.1 százalék
Moldávia – 21.8 százalék
Horvátország – 20.4 százalék
Litvánia – 18.9 százalék
Írország – 18.8 százalék
Románia – 17.5 százalék
Kép: jakubmarian.com