Anyaország 

Nemzetstratégiai Minisztériumot hoznának létre a külhoni és elvándorolt magyarok támogatására

Visszaadná a szakértő kormányzás hírnevét a Jobbik, melynek miniszterelnök-jelöltje ma ismertette a választások után felállítandó kormányzati struktúráját.

Vona Gábor 11 + 1 minisztériumot fog irányítani, ha megnyerik a választást, mely mellett az évadnyitó rendezvényen ismertetett hét nagy stratégiai terület koordinálására egy-egy stratégiai tanácsot fog felkérni. Újra leszögezte: sem a választás előtt, sem utána nem fognak egyezkedni sem a Fidesszel, sem az MSZP-vel, sem a DK-val.

Felkészültünk a kormányzásra és elkészítettük a kormányzati struktúrát – jelentette be Vona Gábor, a Jobbik miniszterelnök-jelöltje Vona18 elnevezésű sajtótájékoztató-sorozatának utolsó, márciusi állomásán. A kormányváltásra készülő erő kormányfőjelöltje azt is leszögezte, az egyes minisztériumok vezetőit csak a választások után fogja megnevezni. Mint mondta, egy-egy feladatra akár több név is felmerült, de ezeket a személyeket – mivel nem politikusokról, hanem szakemberekről van szó – nem kívánják kitenni a kampánynak.

A Jobbik-elnök leszögezte: kormánya 11 + 1 minisztériumból fog állni, és a klasszikus minisztériumi struktúrát ötvözték a XXI. század kihívásaival.

A plusz egy minisztérium a Miniszterelnöki Hivatal lesz, melynek élén nem miniszter, hanem hivatalvezető fog állni. Ide fog tartozni a két miniszterelnök-helyettes, az egyikük általános helyettesként politikai ügyekkel fog foglalkozni, míg másikuk az európai uniós kapcsolatokért felelős miniszterelnök-helyettes lesz. Ennek a hivatalnak lesz a feladata a kormányzati belső ellenőrzés, a fejlesztési források elosztása és az antikorrupciós tevékenység koordinációja is.

A további tizenegy minisztérium:

  • Nemzetstratégiai Minisztérium, melynek feladata lesz az anyaországon kívül élők (külhoniak és elvándorolt magyarok) bekapcsolása az ország életébe
  • Belügyminisztérium
  • Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium
  • Oktatási, Kulturális és Sportminisztérium
  • Egészségügyi Minisztérium
  • Társadalompolitikai Minisztérium, ahová a szociális ügyek, a civilek vagy éppen a lakhatásügy fog tartozni
  • Gazdasági, Fejlesztési és Informatikai Minisztérium, mellyel kapcsolatban Vona Gábor közölte, ezek összefüggő területek így a XXI. század kihívásainak megfelelően egy irányítás alá kell, hogy tartozzanak
  • Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Minisztérium, melyhez Vona hozzátette, személyes vállalása volt a magyar élelmiszeripar talpra állítása, amihez hozzátartozik például az egészséges élelmiszertermelés is
  • Pénzügyminisztérium
  • Honvédelmi Minisztérium
  • Külügyminisztérium

A kormányfőjelölt azt is közölte, kormányának fontos lesz a kormányzati modernizáció, aminek érdekében az e-közigazgatást, az e-konzultációt, sőt az e-népszavazás lehetőségét is be kívánják vezetni.(Alfahír)

Hasonló bejegyzések