Akár szankciókat is bevezethetnek Magyarország ellen?
Mint ismeretes, az Európai Parlament mintegy 70 százalékos többséggel elfogadta a Sargentini-jelentést. Ez a Fidesz nagy szégyene és sajnos ugyanakkor a magyar nép nagy problémája.
Félő ugyanis, hogy az Orbán-kormányt elítélő jelentés az uniós források megvonásával jár majd, ami romboló hatással lehet az anyaországi gazdasági és szociális körülményekre és az átlagpolgárok egyébként is alacsony életszínvonalára.
A Fidesz súlyos kudarca után is a régi mantráját mormolja.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter meggyőzőbb érvek hiányában azt nyilatkozta: „az Európai Parlament döntése a Sargentini-jelentés elfogadásáról voltaképpen a bevándorláspárti politikusok kicsinyes bosszúja”.
Szijjártó szerint a dokumentum elfogadásával Magyarországot és a magyar embereket azért ítélik el, mert bebizonyították, hogy a migrációra nincs szükség és a migrációt meg lehet állítani.
A legnagyobb magyarországi ellenzéki párt, a Jobbik a Fidesszel szembeni hatalmas politikai szakadék ellenére – szem előtt tartva a magyar nép érdekeit – nem szavazott a Sargentini-jelentésre.
A Fidesz fiaskóját azonban nem lehetett szó nélkül hagyni.
„Orbán Viktornak és a Fidesz politikusainak a bűnbakkeresés, hazudozás és a hazaárulózás helyett önmérsékletet, önkritikát és alázatot kell gyakorolniuk ahhoz, hogy korrigálni lehessen ezt a példátlan büntetést„, közölte a Jobbik a Sargentini-jelentés elfogadását követően.
„A döntés súlyát még tovább növeli, hogy a Fidesz pártcsaládjából, az Európai Néppártból, sőt Orbán Viktor közvetlen barátai és szövetségesei közül is többen támogatták a javaslatot.
A Fidesz a hatalmi arroganciája, kompromisszum nélküli politikája és mérhetetlen pénzéhsége miatt feláldozta Magyarországot”,
áll a Jobbik közleményében.
A Fidesz-rezsim politikája miatt immár az ENSZ is elítélte Magyarországot.
Magyarország Oroszország, Kína és Szaúd-Arábia mellé került az ENSZ szerdán publikált listáján, mely azt a 38 országot sorolja fel, ahol szégyenletes módon lépnek fel a vele együttműködő emberi jogi aktivistákkal szemben. A 38 ország között 19 már korábban is szerepelt ezen az ENSZ-es feketelistán, 29 pedig most került fel rá első alkalommal – köztük Magyarország és Izrael.
(alfahir.hu és index.hu nyomán)
Fotó: hvg.hu