Újabb gyalázat: Gyurcsány Trianon elfelejtésére buzdít
Kifejezetten a magyar baloldal sajátossága, hogy a manapság globalizmusnak hívott kommunista internacionalizmust a nemzeti érdek elé helyezi. Más országok baloldali erői először nacionalisták és csak utána internacionalisták – mondta Kiszelly Zoltán Magyar Nemzetnekarról, hogy Trianon századik évfordulóján Gyurcsány Ferenc a békediktátumon való túllépést sürgette.
„Megvan a gyász ideje, és eljön az idő, amikor az életet folytatni kell. Itt az idő. Mert a fájdalomból, gyászból még nem épült sikeres nemzet. Csak értő cselekvésből” – írta Trianon százéves évfordulójáról Gyurcsány Ferenc. A DK elnöke közösségi oldalán azt fejtegette: „Száz év elteltével is nehezen fogadja el Magyarország a trianoni döntést. Trianon mégsem egyesít, hanem megoszt. Megoszt, mert sokaknak ma is élő, eleven, személyes, családi, nemzeti fájdalom, másoknak viszont a történelem olyan ismerni való száraz ténye, mint például a mohácsi vész.” Szerinte a politikában és a történelemben nincs igazság, hanem jog van, ami „az erősek igazsága, természete szerint mindig a rész igazsága, az uralkodó többség vagy kisebbség igazsága, illetve az, amit ők annak tartanak, nyilvánítanak”. – Így aztán nincs egyetlen trianoni igazság se. Trianon igazsága mást jelent, legtöbbször ellenkező előjelet hordoz például Romániának, Szlovákiának, Szerbiának, és mást Magyarországnak – írta.
– A DK elnökének megnyilvánulása elsősorban kommunikációs fogásként értelmezhető – mondta Kiszelly Zoltán
Szerinte kifejezetten a magyar baloldal sajátossága, hogy a manapság globalizmusnak hívott kommunista internacionalizmust a nemzeti érdek elé helyezi, míg más országok baloldali erői először nacionalisták és csak utána internacionalisták. Jól példázza ezt, amikor Medgyessy Péter 2002. december 1-jén, Románia nemzeti ünnepén, Erdély elcsatolása évfordulóján a budapesti Kempinski Hotelben pezsgővel koccintott román kollégájával, Adrian Năstaséval vagy amikor Gyurcsány Ferenc a 2004-es népszavazáson a kettős állampolgárság ellen kampányolt. A magyar baloldal számára a Trianon okozta trauma mindig csupán zárójelben, lábjegyzetként szerepel, míg annak területszerző nyerteseivel megértőbbnek bizonyul.