Kiemelt Világunk 

100%-os védelmet nyújt a Pfizer vakcinája a dél-afrikai mutáns ellen

Hatékonynak bizonyult a Pfizer / BioNTech vakcinája a dél-afrikai koronavírus-mutánssal szemben is, így hat hónapos kísérleti számok alapján két gyógyszercég vakcinája 91,3%-os hatékonyságot mutat – írja a CNBC.

A Pfizer 800 embert beoltott Dél-Afrikában is, ahol a B1351 nevű variáns vált dominánssá: a vakcina eddig minden esetben megakadályozta a fertőzést.

A 91,3%-os hatékonyságot egy olyan 12 ezres kontrollcsoport vizsgálata után jelentették ki, akiket legalább hat hónapja beoltottak már.

A korábbi hatékonysági számok 95%-ról szóltak.

A Szputnyik V is magas hatékonyságú

A világ egyik legelismertebb orvosi folyóiratában jelent meg, hogy a Szputnyik V Covid-19 vakcina 91,6 százalékos hatékonyságú.

A brit Lancet folyóiratban megjelent tanulmány az orosz koronavírus vakcina 3. klinikai fázisának időközi vizsgálati eredményéről írt még februárban.

A tudományos folyóirat publikációja szerint 91,6%-os hatékonyságú az orosz vakcina, ráadásul komolyabb mellékhatásokkal sem kell számolni. Eddig maximum influenzaszerű tünetekről, fejfájásról, és az oltás helyén jelentkező fájdalomról számoltak be.

Sőt, az idősebb korosztályban is 91,8%-os ez az arány. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Szputnyik V koronavírus vakcina megakadályozhatja a koronavírus fertőzés súlyosra fordulását.

A Szputnyik V előnye, hogy a tárolási körülményei egyszerűbbek, mint például a Pfizer vakcináé: elegendő mínusz 18 fokon tartani, és kiolvasztva, egy egyszerű hűtőben is elállnak 2-8 fokon.

Tény azonban, hogy a 3. fázis felénél tartanak a vizsgálatok, ugyanis eddig 20 ezer emberen tesztelték az orosz oltóanyagot, de még ugyanennyi személyen kell vizsgálni a koronavírus vakcina hatását ahhoz, hogy hivatalos legyen az eredmény. A tervek szerint a vizsgálatok májusra fejeződnek be.

(portfolio.hu, egeszsegkalauz.hu nyomán)

Lépésről lépésre: Így kell regisztrálni a koronavírus elleni oltásra Szerbiában

Hasonló bejegyzések