Az Orbán-féle kormány egyre több ország belügyeibe szól bele
Miközben a magyar kormány folyamatosan számon kéri, ha külföldről kioktatják Magyarországot, Orbánék ugyanezt teszik, sőt be is avatkoznak ott, ahol tudnak. És nem csak arra gondolunk, hogy a szomszédban, magyarok lakta területeken milliárdokat költ az állam például focira és vallásos könnyűzenére.
Az első példa: Az anyagi gondokkal küzdő francia szélsőjobboldali elnökjelölt, Marine Le Pen a Mészáros Lőrinc-féle MKB-tól kaphatott 10,7 millió eurós hitelt az idei elnökválasztás előtt. A választást végül Emmanuel Macron simán megnyerte.
Szlovénia
Janez Janša és pártja, az SDS, az utolsó percig próbálta megakadályozni, hogy a Fideszt kizárják az Európai Néppártból, a Fidesz körüli üzleti világ pedig komoly pénzt fektetett abba, hogy Janšának erős sajtója legyen Szlovéniában, tévécsatornát és online lapokat is finanszíroztak neki Magyarországról.
Észak-Macedónia
2018-ban Magyarország soron kívül adott menedékjogot a korrupcióért sok év börtönre ítélt volt macedón kormányfőnek. A magyar kormány segített neki kijutni Macedóniából, Nikola Gruevszki a szökése előtt többször találkozhatott magyar diplomatákkal egy szkopjei hotelben, és más menekültekkel szemben nem a szerb határon lévő tranzitzónában kellett kivárnia a menekültügyi eljárása végét.
Bosznia-Hercegovina
Orbán tavaly november elején fiatalkori lakhelyén, Laktašiban kereste fel Milorad Dodikot, Bosznia-Hercegovina háromfős elnökségének szerb tagját, és biztosította arról, hogy Magyarország minden szankciót megvétóz, amit az EU esetleg ki akarna vetni rá. A kormány bejelentette azt is, hogy Magyarország gazdaságfejlesztési támogatást nyújt a Boszniai Szerb Köztársaságnak, de nem árulták el, mennyit.
Szerbia
Szijjártó Péter külügyminiszter három éve szerbül állt ki Aleksandar Vučić mellett, a szerb elnököt támogató belgrádi nagytüntetésen. Orbán emellett rendszeresen szerepel együtt a spanyol, az olasz és a francia szélsőjobboldallal.
A felsorolást még lehetne folytatni…
(444.hu nyomán)