„Magyarország továbbra sem hajtja végre a migrációs paktumot“
Magyarország továbbra sem hajtja végre a migrációs paktumot – mondta Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója tegnap este az M1 aktuális csatornán.
Felidézte, hogy Magyarország számára 2015-ben, amikor négyszázezer illegális bevándorló gázolt át az országon, világossá vált, hogy a migránsokat pusztán rendőri erővel nem lehet a határ térségében feltartóztatni.
“Akkor szembesültünk azzal a kérdéssel, hogy vagy ezt engedjük, vagy a szuverenitás és a magyar emberek védelme érdekében mindezt megállítjuk“ – hangsúlyozta a főtanácsadó.
„Azt a megoldást választottuk, hogy megkérdezzük a magyar embereket, akik nagy többségben azt mondták, nem kell beengedni a migránsokat“
– tette hozzá Bakondi.
Kiemelte: „emiatt az Európai Unió részéről folyamatosan politikai támadásoknak vagyunk kitéve, hazánk ellen számos kötelezettségszegési eljárás zajlott ez ügyben. Miközben magyar forrásokból védelmezzük az európai emberek biztonságát a schengeni külső határon, az intézkedéseink miatt egyre súlyosabb és súlyosabb jogkövetkezménnyel fenyegetnek bennünket“ – mondta.
“Úgy tűnik, az unió védelmezésének feladatát, melyet saját költségvetésből látunk el, nem hogy nem támogatja az EU, hanem európai szinten is példátlan súlyosságú bírságot szabott ki ránk“ – jegyezte meg a főtanácsadó. Kiemelte: „ez újragondolásra készteti a magyar kormányt, hogy kell-e folytatnunk az európai országok oltalmazását, védelmezését a magyar határon.“
„Olyan megoldást keresünk, mely a magyar emberek biztonságát nem sérti, ugyanakkor azoknak fáj jobban, akik ennek a bírságnak a kiszabása mellett döntöttek“ – fogalmazott Bakondi.
Mint mondta, „az Európai Bizottság tett egy indítványt az Európai Bíróságnak, hogy kisebb összeggel bírságolják meg Magyarországot, végül azonban ennek az összegnek a sokszorosával bírságolták meg hazánkat.“
Úgy vélte, „az Európai Bíróság összetételét vizsgálva furcsa összefüggéseket figyelhetünk meg a tagok múltjában. Szinte valamennyi tag a Soros-szervezetek valamilyen munkatársaként vagy tagjaként dolgozott“ – hangsúlyozta a főtancsadó.
Kiemelte: „Magyarország politikája, ezen belül pedig a migrációs politikája, békepolitikája, valamint a genderelméletre adott válaszai rendkívüli módon támadottak az Európai Unióban.“
“A migrációs paktum két év alatt hatályba fog lépni, az Európai Unió több országából azonban egyre több kritikus észrevétel érkezik az unió irányába“ – mondta Bakondi.
“Nagyon bízunk abban, hogy az anomáliák a kötelező kvótákkal és az érkezőkkel kapcsolatos eljárási szabályokkal kapcsolatban egyre nyilvánvalóbbá válnak“
– fogalmazott.
Mint mondta, „számos tagállam, mivel nem látja biztonságosnak az Európai Unió intézkedéseit, tagállami szinten, nemzeti szinten hoz döntéseket, visszaállítja a schengeni belső határokon a határellenőrzést.“
Kiemelte többek között Olaszország Albániával kötött megállapodását, miszerint a balkáni országba szállítják a tengerről érkezett illegális bevándorlókat, valamint hogy lépések történnek a szervezett bűnözéshez tartozó embercsempész bandák felderítésére és felszámolására.
“A nemzetállami lépések nem teljesen fedik le azt az elgondolást, amit sietve még az előző ciklushoz tartozó parlamenti szavazással törvényerőre emeltek“ – jegyezte meg Bakondi.
(mti.hu nyomán)