Egyéb Kiemelt 

Kiknek javasolt a mellszívó használata?

A kismamák a várandósság alatt minden fontos dolgot megvesznek a baba számára, de magukról gyakran megfeledkeznek. Pedig sok praktikus termék is segíti az első időszakot, ilyen például a mellszívó. Vajon szükség van-e rá, és ha igen, milyen esetekben?

A mellszívó lényege

A mellszívó egy olyan készülék, melyet a kismamák használnak, hogy a tejet le tudják fejni a segítségével. Sokan nélküle is boldogulnak, de ezzel a praktikus termékkel könnyebben és gyorsabban megy a fejés.

Nem mindenki tudja, hogy a mellszívó használata nem csak a túltermelődés esetén segít. Még számos olyan helyzet adódhat, mikor igenis jól jön, ha van otthon olyan eszköz, mely a szoptatással kapcsolatos problémák esetén elővehető.

Ha körbekérdezzük az ismerősöket, mindenki mást fog mondani: vannak, akik szerint kézzel is lehet fejni, míg mások jól tudják, hogy így sokkal több idő jut pihenésre, ezért ajánlani fogják a mellszívó használatát.

Milyen mellszívók vannak?

Mielőtt döntenél, hogy vásárolsz-e egyet, nézz szét a bababoltok kínálatában, tájékozódj a mellszívók fajtáiról! Az egyik legfelszereltebb áruház, a Baby Lion kismama termékei között többfélét is találsz.

Alapvetően a mellszívóknak két nagy fajtája van: a kézi és a gépi mellszívók. Az előbbiek működtetéséhez nincs szükség áramra, kis helyen is lehet őket tárolni és használatuk egyszerű. Azoknak ajánlják, akik munkahelyen kénytelenek fejni vagy sokat utaznak.

A gépi mellszívók profi szerkezetek, gyorsan, csendesen és hatékonyan dolgoznak. Árammal vagy elemmel működnek, de többségük USB-kábellel is csatlakoztatható. Nagy előnyük, hogy kétfázisúak: először csak gyengéden masszírozzák a melleket, elősegítve ezzel az ellazulást. Utána lehet váltani szívó funkcióra, és még a szívás sebessége is beállítható. Kapható ezekből kétfejes változat is: ikrek esetében ezt érdemes választani.

Mind a kézi, mind a gépi mellszívók könnyen tisztíthatók, a termékleírásokban olvasható, melyiket hogyan kell szétszedni és összerakni.

Milyen esetekben hasznos a mellszívó?

Ahogy már említettük, elsősorban a tej túltermelése esetén szokták alkalmazni a mellszívót. De ezenkívül még máskor is nagy hasznát vehetjük. Például akkor, ha nem indul meg azonnal a tej: ilyenkor a gépi mellszívó stimulálással segítheti a folyamatot.

Gyakori eset az is, hogy a szoptatás során begyullad az egyik mell vagy nagyon érzékennyé válik. Ilyenkor a pici babát igyekszünk a másik mellből etetni. A mellszívó kíméletessége nyomán azonban az érzékenyebb mellből is fejhetünk ki tejet.

A pangó tej eltávolításában és a tejcsatornák elzáródásának kezelésében is segíthet a mellszívó rendszeres használata.

Ha folyamatosan igénybe vesszük a mellszívó adta lehetőségeket, a tej folyamatosan fog termelődni. Ez pedig azt jelenti, hogy a baba táplálása jó ideig biztosított lesz. Ezzel sokat teszünk nemcsak a magunk, hanem a pici egészségéért is: az édes anyatej ugyanis számos betegségtől óvja meg a gyermekeket.

Hasonló bejegyzések