Anyaország 

Orbán pénzeli az MSZP-t – Itt a bizonyíték

A Heti Válasz legfrissebb számából derült ki, hogy a Fidesz és az MSZP szimbiózisban él, egyik sem létezhet a másik nélkül, a két pártot összeköti az elmúlt 27 év közös korrupt múltja.

Talán soha olyan erővel nem lobbant fel még a Fidesz-MSZP összeborulás miatti felzúdulás, mint pár nappal ezelőtt, amikor is a szocialisták ajánlatot tettek a Fidesznek, hajlandóak segíteni abban, hogy lekerüljenek a hirdetőfelületekről a jobbikos plakátok.

Az eddig is világos volt, hogy az MSZP nem tud és nem is akar kormányt váltani, de az elmúlt napok eseményei rávilágítottak arra, hogy kifejezett kollaboráció együttműködés van a Fidesz és az MSZP között. A Heti Válasz cikkére azonban most részletesen számolt be arról, hogy a Fidesz milyen háttéralkukkal, pénzügyi mechanizmusokkal segíti riválisát, aki ellen papíron 27 éve küzd.

Most nézzük ami eddig kiderült:

Miután az MSZP-vel szimpatizáló Vasárnapi Híreket is el kezdte felkarolni a kormányzat, Gál J. Zoltán ezekkel a szavakkal távozott 2017 januárjában a főszerkesztői pozícióból:

“Mutatkoznak jelei, hogy Orbán sokféle – leginkább persze háttérben, titokban megkötött – alkura hajlandónak mutatkozik az ellenzékkel is, na nem a Jobbikkal, hiszen az a saját szavazótáborát veszélyezteti, hanem a támogatottsági gettóba szorult baloldallal, annak vezető erejével, az MSZP-vel. Erre pedig az adósságcsapdában és mondanivaló-deficitben vergődő szocialisták elvben alkalmasak is, miközben magától értetődő, hogy változás esélyét csakis ezen alkuk elutasítása kínálja.”

a Fidesz mesterségen tartja életben az MSZP-t

Forrás: Heti Válasz
  • Listaáron több mint kétszázmillió forintnyi hirdetéssel tömte ki a kormány a Puch László irányította Népszavát, Vasárnapi Híreket, és Szabad Földet.

A magyar médiapiac legnagyobb reklámozója a magyar állam, a közpénzek kihelyezése pedig nagyban torzítja a valós képet. Ám ezek a pénzek nemcsak az olyan szennylapokban jelennek meg, mint például a Ripost, hanem a baloldali orgánumoknál is.

Pontosabban azoknál, amelyek Puch László ausztriai cége tulajdonol: Népszava, Vasárnapi Hírek és Szabadföld.

Ezekben a lapokban áprilistól június közepéig a Heti Válasz 102 kormányzati megjelenést azonosított (így például az “Állítsuk meg Brüsszelt” is), amelynek listaára a 201 millió forintot is meghaladja – és ebben még nem szerepel a világhálós megjelenés utáni bevétel.Az pedig különös véletlen, hogy az állami pénzek 2017 januárja óta érkeznek az “ellenzéki” médiumokhoz.

  • 1,3 milliárdot fizet a kormány Csillebércért Rácz Péternek, akit korábban pereltek, feljelentettek.

Érdekes véget ért 2017 júniusában a csillebérci úttörőtábor ügye is. A Fidesz – még polgári pártként – 2000-ben vissza akarta szerezni az államnak a kiprivatizált értékes ingatlant a rátelepedő exkommunistáktól, amit 15 éves jogi küzdelem követett. Azonban hiába mondta ki jogerős ítélet, hogy minden az államé, a korábbi MSZP-s országgyűlési képviselő, úttörő-szövetségi elnök, Rácz Péter nem adta be könnyen a derekát – és kvázi bánatpénzt kért azért, hogy lelépjen. Végül idén júniusban a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő – a semmiből – úgy döntött, hogy 1,3 milliárd forintos bánatpénzt fizet a 27 éve az MSZP-hez becsatornázott csillebérci cégnek.

  • A Matolcsy György unokatestvére által irányított Növekedési Hitel Bank két óriáshitelt is nyújtott a Puch család cégeinek: 490+420 millió forint értékben.

Mint ahogy az is érdekes véletlen, hogy Matolcsy György egyik unokatestvére, Szemerey Tamás, illetőleg a hozzátartozó Növekedési Hitel Bank tavaly két óriási hitelt is adott a Puch-család érdekeltségeinek. Ezek közül az egyik az a Kipszter Zrt., amelyet az MSZP-kormányok udvari építőcégének ismernek – a Kipszter székházára 490 plusz 420 millió forint erejéig jegyezték be az NHB zálogjogát.

Ezek azok a pénzek, amelyek eddig körön kívül nem nagyon jutottak, de úgy néz ki, egy kicsit most tágult az a kör.

Hasonló bejegyzések