Fideszes javaslat, hogy a Jobbikra kirótt büntetés behajtását halasszák el: Orbánék megrémültek, vagy csak csapda az egész?
Orbán Viktor megrémült a Jobbik mögött felsorakozott magyar emberektől, a társadalmi felháborodástól és visszavonulót próbál fújni – írja szerdai közleményében Volner János, a párt alelnöke.
A Jobbik alelnöke Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter mai bejelentésére reagált, amelyben azt javasolja az elvileg független NAV-nak, hogy a Jobbikra kirótt 663 millió forintos büntetés behajtását halassza el. A tárcavezető azt szeretné, hogy az adóhatóság ne indítson behajtási eljárást és ne érvényesítsen inkasszót az országgyűlési választásokat megelőzően.
A Magyar Államkincstár az érintett pártoknak féléves felkészülési időszakot biztosít, kérelemre részletfizetési lehetőséget ajánl fel, melynek kezdete ez év július elseje. A nagylelkűnek tűnő felajánlás mögött azonban alattomos csapda rejtőzködik. A kulcsszó ugyanis az, hogy „kérelemre”.
Vagyis:
a törvénytelenül megbüntetett pártoknak előbb el kellene ismerniük vétkességüket, és csak utána folyamodhatnának részletfizetésért.
Volner mai közleményéből azonban kiderül, hogy a Jobbik ezt visszautasítja.
„Ahogy a koncepciós eljárás mögött is csupán Orbán Viktor hatalmi érdekei, úgy a látszólagos visszavonulás mögött is csak pillanatnyi taktikai szempontok állnak, így semmi garancia nincs arra, hogy nem hajtják be a Jobbikon a jogtalan bírságot a választásokig.”
– írja a Jobbik alelnöke közleményében.
A Jobbik álláspontja szerint az egész eljárás törvénytelen volt, a büntetés jogtalan, így a párt számára az továbbra is elfogadhatatlan.
„A részletfizetés és a halasztás lehetősége egy jogtalan büntetés esetében csupán átverés. Olyan ez mintha a betörő a lakásból távozva felajánlaná az ott lakónak, hogy a tévéért inkább két hét múlva jön vissza és ettől a tulajnak repesnie kellene az örömtől” – mutat rá Volner.
A Jobbik azt követeli, hogy az Állami Számvevőszék vonja vissza „az ellenzéki pártokkal szemben hozott jogellenes döntéseit” és új, törvényes és tisztességes eljárásokat folytasson le.
Ugyanakkor a párt alelnöke emlékeztet arra is, hogy ez csak a konkrét ügyre nézve jelentene megoldást, ám „a jövőben az ellenzéki pártok megsemmisítésére továbbra is fennáll az Állami Számvevőszék megfellebbezhetetlen bírságolási hatásköre”.
Ezért a Jobbik törvénymódosítást kezdeményez a bírósági felülvizsgálat lehetőségének biztosítására a számvevőszéki döntések esetében is.
(Alfahír nyomán)