A Soros-listát leközlő Figyelő tulajdonosa, Schmidt Mária tagadja, hogy maga is Soros-ösztöndíjas
Három éves kutatói ösztöndíjat kapott Soros Györgytől Schmidt Mária, mostani önéletrajzában azonban ezt már nem tüntette fel. A tulajdonában lévő Figyelő című lap a múlt héten közölt listát az általuk csak Soros bérencnek nevezett személyekről, mint később kiderült: többek között a Wikipediáról ollóztak.
Ennek a listának délvidéki magyar közszereplője is akadt, erről portálunk is beszámolt.
Március közepén a Magyar Idők írta meg egy hangfelvételre hivatkozva, hogy Soros György amerikai befektetési alapjának korábbi pénzügyi vezetője arról beszél, hogy legalább kétezer ember dolgozik Magyarországon, hogy érvényre juttassák Soros akaratát.
A felvételen azonban az hallható, hogy Soros György alapítványaiban dolgozik kétezer ember, nem csak Magyarországon, hanem világszerte. Ennek ellenére a Magyar Idők csúsztatásához hasonlóan Orbán Viktor is csak Magyarországról beszélt.
Lelepleződtek. Magyarországon kétezer zsoldos, egy egész zsoldos hadsereg dolgozik Soros Györgynek, és a magyar kormány ellenében – mondta korábban a miniszterelnök.
A kormányfő tévedése azért is furcsa, mert értenie kellett az eredeti szöveget, hiszen kiválóan beszél angolul, köszönhetően a Soros Alapítvány által finanszírozott oxfordi ösztöndíjának.
A nyilvánvaló tévedés ellenére a kormányközeli Figyelő című hetilap múlt heti számában elkezdte összeírni a kétezer – ahogy Orbán Viktor fogalmazott –, Soros-zsoldos nevét. A listára halottak is rákerültek, mint például az 1997-ben elhunyt Hanák Péter történész.
Ugyanakkor a Figyelő listájáról lemaradt a lap tulajdonosa, Schmidt Mária, aki korábban három éves kutatói ösztöndíjat kapott Soros Györgytől.
Igaz ezt a tényt már eltüntette önéletrajzából.
(Magyar média nyomán)